SON EKLENENLER
ANA SAYFA / Genel / Filo Araç Kiralama

Filo Araç Kiralama

Filo Araç Kiralama

Filo Araç Kiralama
Filo Araç Kiralama

         Filo araç kiralama ile çok sayıda aracı aynı anda kiralayarak işletmenizin saha personeli için gerekli ulaşım ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Filo araç kiralama, uzun yıllardır Dünya’da uygulanan bir sistem olmasına rağmen ülkemizde son yıllarda yaygınlaşmaya başlamıştır.

Filo araç kiralama, belirli bir süre, kilometre ve aylık ödeme kriterlerine göre belirlenen şartlarla şirketinize araç kiralanmasıdır. Finansal bir uygulama olan filo araç kiralama, yabancı olmadığımız bir terim olan “leasing” in araç kiralama alanındaki karşılığı olarak kabul edilir.

Firmaların satış, pazarlama ve lojistik operasyonlarında kullandıkları araçların büyük kısmı binek türüdür. Özellikle büyük firmalarda yüzlerce aracın sahada çalışması gerekir. Ancak bu büyük bir finansman ve yatırım gerektiren bir ihtiyaçtır. Aynı zamanda sigorta, vergi, teknik servis ve bakım gibi konularda da operasyonel çözümler gerektiren bu durum şirketlere mali yük yaratır. Bu yüzden çok sayıda binek aracına ihtiyaç duyan ve bunu nakit varlıklarını kullanmak yerine kiralamak suretiyle karşılamayı planlayan firmaların son yıllardaki ilk tercihi filo araç kiralama olmaktadır.

Filo kiralama, 12 ila 48 ay arasındaki vadelerde ihtiyacınıza uygun özellik ve sayıda aracın belli bir kira ödenerek işlerinize tahsis edilmesidir. Ancak filo kelimesi ile kastedilen belli bir sayıda araç değildir. Firmanızın 2 araca ihtiyacı olabileceği gibi 200 araca da ihtiyacı olabilir. Eğer ticari faaliyetleriniz için kiralıyorsanız ve vergi mükellefi iseniz, filo kiralama hizmetinden yararlanmamanız mümkündür.

Filo araç kiralama maliyet, operasyonel, finansman, koordinasyon, teknik bakım ve servis hizmetleri, amortisman, ikinci el değer kaybı gibi risklerden firmanızı koruyarak, ticari faaliyetlerinizde istikrar ve süreklilik sağlar. Kaza veya arıza yapan bir aracın derhal yenisi ile değiştirilmesi sağlanarak işlerinizin aksaması önlenir. Mülkiyeti firmanıza ait araçlarla bu mümkün değildir.

Süre sonunda sözleşmeyi uzatabileceğiniz gibi araçların sıfır modelleri ile değiştirilmesini isteyebilirsiniz. Böylece hem firmanızın itibarı hem çalışanlarınızın can güvenliği konusunda avantaj sağlamış olursunuz.

Filo kiralama ile ilgili şartlar ve avantajlarımız hakkında detaylı bilgi ve ekonomik tekliflerimiz için bizimle iletişime geçiniz. Filo kiralama için doğru adrestesiniz.

 

About adminrentacar

BUNLARDA DİKKATİNİ ÇEKEBİLİR

Ucuz Araç Kiralama

Ucuz Araç Kiralama

Ucuz Araç Kiralama          Ucuz araç kiralama kişisel veya ticari araç ihtiyaçlarınız için ekonomik koşullarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir