SON EKLENENLER
ANA SAYFA / Genel / Filo Kiralama

Filo Kiralama

Filo Kiralama

Filo Kiralama
Filo Kiralama

Filo kiralama, ürün ve hizmetlerinin pazarlanması veya çalışanların ulaşım ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çok sayıda araca sahip olan firmalara sunulan özel hizmetlerden biridir. Filo kiralama ile kiralanana araçlar, sözleşmedeki süreler boyunca kiralayan firma personeli tarafından kullanılır. Sözleşme süresi sonunda tarafların anlaşması halinde süre uzatılabileceği gibi yeni model araçlarla değişim yapılarak sözleşme yenilenebilir.

Ticari faaliyet gösteren firmalar ile kamu kurumlarına verilen filo kiralama hizmeti, kurumun kredi kullanmasına veya nakit olarak araç satın alıp öz sermaye yatırımı yapmasına gerek bırakmaz.  Bilindiği üzere araç kredisi de olsa firmaların kullandıkları kredi, bankalar nezdindeki kredi limitlerini düşürmektedir. Ticari kredi limitlerin azalması yerine bu limiti farklı ihtiyaçlar için kullanmak daha mantıklıdır.

Diğer yandan faaliyetleri için zaruri olan araçların nakit ödeme ile alınması, firmaların likiditelerinde azalmaya sebep olur. Nakit para ile yatırım yapılabileceği gibi ticari faaliyetler konusunda piyasada güven ortamı oluşturmak bakımından da önemlidir. Ayrıca filo kiralama sebebiyle ödenen kira bedeli sermaye şirketlerinde gider olarak gösterilerek vergiden mahsup edilebildiği için kiralayan firma açısından mali külfet yaratmaz.

Dünya’da binlerce araç kiralama şirketi bulunuyor. Ticari firmaların tamamına yakını yukarıda bahsettiğimiz sebeplerle araç satın almak yerine kiralamayı tercih ederek mali güçlerini dengede tutmayı amaçlıyor. Son yıllarda ülkemizde de önemli bir sektör haline gelen araç kiralama firmalarının verdiği filo kiralama hizmeti hem ticari hayatın istikrarlı şekilde devamı hem de ülke ekonomisine artı değer sağlaması açısından önem taşıyor.

Araç kiralama konusunda bireysel hizmetlerimiz yanında devlet kurumları ve özel teşebbüsler için filo kiralama hizmeti de sağlıyoruz. Bu açıdan firmamızın filo kiralama seçenekleri paket halinde sunulabildiği gibi müşterinin özel isteklerine göre belirli araçlardan özel bir liste de oluşturabiliyoruz. İhtiyacınız olan filonun hangi özelliklerde ve sayıda olduğunu bize bildirmeniz yeterli. Sizin için en uygun araç filosunu en ekonomik ve avantajlı şartlarla hazırlayarak kullanımınıza sunacağımızı garanti ediyoruz.

Araç ve filo kiralama konusunda deneyim ve profesyonel hizmetlerimizi sizlerle paylaşmak ve uzun yıllar çalışmak için sizinle tanışmaktan mutluluk duyarız.

About adminrentacar

BUNLARDA DİKKATİNİ ÇEKEBİLİR

Ucuz Araç Kiralama

Ucuz Araç Kiralama

Ucuz Araç Kiralama          Ucuz araç kiralama kişisel veya ticari araç ihtiyaçlarınız için ekonomik koşullarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir