SON EKLENENLER
ANA SAYFA / Genel / Kurumsal Araç Kiralama

Kurumsal Araç Kiralama

Kurumsal Araç Kiralama

Kurumsal Araç Kiralama
Kurumsal Araç Kiralama

          Kurumsal araç kiralama kavramını iki farklı açıdan ele almakta fayda var. Çünkü kurumsal kelimesi hem aracı kiralayan hem de kiracı için kullanılabilen bir tanımdır.

Kurumsal araç kiralama eğer kiracı açısından ele alınıyorsa, filo kiralamadan söz etmek mümkündür. Ticari faaliyet gösteren firmaların işlerinde kullanmak üzere birden fazla aracı kiralaması olarak özetlenebilen filo kiralama, bir iki tane araç için olabileceği gibi çok daha fazla sayıda araç için de yapılabilir. Saha personeli veya üst düzey çalışanların ulaşımını sağlamak amacıyla çok sayıda araç kiralama, firmalar için hem ekonomik açıdan hem de operasyonel anlamda avantaj sağlar.

Bir firmanın ticari faaliyetleri için araç satın alması, yatırım anlamına gelir. Eğer çok sayıda araca ihtiyacı varsa toplamda ciddi bir maliyet ortaya çıkacaktır. Kredi kullanarak araçların satın alınması ise firmanın ticari kredi limitini azaltır. Diğer yandan muayene, kasko, zorunlu trafik sigortası, servis hizmetleri gibi konularda da belli bir maliyeti göze almak gerekir. Tüm bu organizasyonla uğraşmak ve yatırım yaparak nakit akışını araçlara yönlendirmek mantıklı değildir. Bunun yerinde uzun süreli araç kiralama ile sıfır araçları leasing yöntemi ile kiralayarak kullanmak, bunun için aylık olarak ödeme yapmak, sözleşme süresi sonunda yeni sıfır araçlar ile değiştirilmesini istemek çok daha ekonomik ve mantıklı bir yaklaşımdır. Bu yüzden ticaret firmalarının çoğu kurumsal araç kiralama avantajlarından yararlanarak, araç ihtiyaçlarına çözüm getirmektedir.

Kurumsal araç kiralama tanımındaki kurumsal ifadesinin bir diğer anlamı araçları kiraya veren firma için kullanılır. Günümüzde araç kiralama firmaları çok daha profesyonel, yeknesak ve yaygın hizmet vermektedir. Araç kiralama konusunda kurumsal bir firmadan hizmet almak hem fiyat bakımından hem de işlemlerin sürati açısından önem taşır. İhtiyacınız olduğunda her an araç bulabileceğiniz bir araba kiralama firması ile çalışmak sizi can sıkıcı pek çok sorundan kurtaracaktır.

İster bireysel ister ticari kiralık araç ihtiyaçlarınız için en doğru seçim kurumsal araç kiralama firmaları olmalıdır. Kurumsal hizmet veren bir firma olarak sizlere en iyi hizmeti vermek için buradayız.

About adminrentacar

BUNLARDA DİKKATİNİ ÇEKEBİLİR

Ucuz Araç Kiralama

Ucuz Araç Kiralama

Ucuz Araç Kiralama          Ucuz araç kiralama kişisel veya ticari araç ihtiyaçlarınız için ekonomik koşullarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir